Prvenstvo BiH: Široki i Sparsi tri od tri, Bosna se dobro borila, ali na kraju poražena u Kaknju

0

Odigrana su tri meča Prvenstva Bosne i Hercegovine u košarci u sklopu trećeg kola, a u sva tri vidjeli smo pobjede domaćina.

Derbi je odigran na Grbavici gdje je ekipa Sparsa slavila protiv Slobode rezultatom 94:78. Domaćin je bio od prve minute bolji rival, imao veliku prednost i do kraja je povećavao za ostanak na maksimalnom učinku.

Sjajni Almir Hasandić je vodio domaćina do trijumfa sa 25 poena, 17 je dodao Vojin Ilić, a 11 Amar Gegić.

Sa druge strane Jakov Mustapić je bio najefikasniji u Slobodi sa 20 poena, a pratio ga je Darrell Loydd Davis sa 15.

I drugi tim koji je došao do treće pobjede je Široki Brijeg koji nije imao previše problema kući protiv Borca (86:75).

Domaćina su do pobjede vodili Dario Drežnjak sa 20, Rashun Davis sa 19, te Mate Mandić sa 18 poena čime su krunisali odličnu partiju. Kod gostiju Tavarius Shine je postigao također 20.

Najviše uzbuđenja bilo je u Kaknju gdje je istoimeni domaćin slavio protiv Bosne rezultatom 91:85.

Studenti su bolje otvorili meč i imali su prednost tokom prve dionice, ali se tada Kakanj razigrao i preokrenuo rezultat.

Ipak, u posljednju dionicu ušlo se sa neizvjesnim rezultatom, no posljednje minute susreta pripale su Kaknju koji je upisao pobjedu.