Sport

Inter nije na pravi način iskoristio poraz Milana, Gojaku ni minute

Published

on

Inter, vodeći tim Serie A, nije na pravi način uspio iskoristiti današnji poraz gradskog rivala Milana, a na gostovanju Spezije odigrao je 1:1.

Domaći sastav poveo je pogotkom Fariasa već u 12. minuti, da bi šest minuta prije kraja prvog dijela Perišić pogodio za izjednačenje, što će se na kraju ispostaviti i kao konačan rezultat.

Identičnim ishodom završen je i meč između Bologne i Gojakovog Torina, a bh. reprezentativac je ovaj susret pratio sa klupe za rezerve.

Torinov gradski rival Juventus je poslije preokreta na svom terenu porazio Parmu. Gosti su poeveli preko Brugmana u 25. minuti, ali je golovima Alexa Sandra u 43. i 47. minuti, te De Ligta u 68. tara dama stigla do pobjede.

on

Fudbaleri Milana pobijedili su večeras u Torinu ekipu Juventusa sa 3:0, u meču 35. kola italijanske Serije A. Brahim Diaz je u prvom minutu nadoknade poluvremena doveo goste u vodstvo, a Milan je u 58. minutu preko Francka Kessieja mogao da poveća prednost, ali je on bio neprecizan sa penala.

U nastavku meča golove za Milan postigli su Ante Rebić u 78. i Fikayo Tomori u 82. minutu.

Na tabeli Serije A Milan je treći sa 72 boda, dok je Juventus peti sa 69 bodova.

U sljedećem kolu Serije A Milan gostuje Torinu, a Juventus gostuje Sassuolu.

(federalna.ba/Beta)

Continue Reading

Sport

Nurkić ponovo dominirao u pobjedi Portlanda

Published

on

Portland je ostvario novu pobjedu, pošto je na svom parketu sa 124:102 bio bolji od San Antonio Spursa, a odličnu partiju pružio je i naš Jusuf Nurkić.

Bh. reprezentativac Jusuf Nurkić ubacio je 17 poena uz devet skokova i pet asistencija te je imao jednu blokadu i jednu izgubljenu loptu.

Ovo je druga utakmica u nizu gdje Nurkić dominira, što je pokazatelj da vraća svoju najbolju formu.

Najefikasniji u redovima Portlanda bili su Damian Lillard sa 30 i CJ McCollum sa 27 poena.

(faktor.ba)

Sport

Odbojkašice BiH porazile s maksimalnih 3:0 Latviju i približile se plasmanu na EP

Published

on

Odbojkašice BiH porazile s maksimalnih 3:0 Latviju i približile se plasmanu na EP- Ženska odbojkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine savladala je u 3. kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2021. godine u latvijskom gradu Dugavpilsu domaći sastav s uvjerljivih 3:0 (25:10, 25:14 i 25:22), čime su nakon prvog kvalifikacijskog turnira zauzele 2. mjesto u grupi F.

BiH odbojkašice danas su lako dobile prva dva seta- 25:10 i 25:14, da bi domaće odbojkašice nešto jači otpor pružile u 3. setu. Međutim, izabranice bh. selektora Stevana Ljubičića nisu dozvolile nikakvo iznenađenje te su i treći set riješile u svoju korist- rezultatom 25:22, za konačnih 3:0 u ovom meču. Najefikasnije u bh. timu bile su Anđelka Radišković sa 17 poena i Dajana Bošković s 15 poena.

Češka je danas s 3:1 porazila selekciju Slovenije. Svi rezultati 1. turnira u Latviji: 1. kolo: BiH – Slovenija 3:0 i Češka Republika – Latvija 3:0; 2. kolo: Češka – BiH 3:0 i Slovenija – Latvija 3:0 te 3. kolo: Češka – Slovenija 3:1 i BiH – Latvija 3:0.

Tabela grupe F: 1. Češka Republika 9 (9-1), BiH 6 (6-3), Slovenija 3 (4-6) i Latvija 0 bodova (0-9).

Sve selekcije, nakon ovog turnira, dolaze u Zenicu, gdje će, od 14. do 16. maja, u Gradskoj areni “Husejin Smajlović” igrati drugi i završni turnir, nakon kojeg će biti poznate dvije prvoplasirane ekipe iz ove grupe koje će se i plasirati na EP 2021. EP će se, od 18. augusta do 4. septembra ove godine igrati u Srbiji, Hrvatskoj, Rumuniji i Bugarskoj.

BiH će u Zenici prvo igrati sa Češkom (14. maja), zatim sa Latvijom (15. maja) te, na kraju, u vjerovatno i odlučujućem meču za plasman na neko od prva dva mjesta, 16. maja protiv Slovenije.