Pobjeda Rudara protiv Gradine

Objavljeno

na

Rudar je pred svojim navijačima uspio da dođe do važna tri boda protiv mlade i poletne ekipe iz Srebrenika.

Gradina je bila nešto bolja na otvaranju utakmice, čak je imala i prvu ozbiljniju priliku, ali je Bekan bio siguran i sačuvao svoju mrežu.

Rudar je zaprijetio prvi put preko  štopera Faruka Gačana, no gola nije bilo. U 30. minuti kapiten Belmin  Kobilica odlično izvodi slobodan udarac, ali njegov šut golman Kršić brani.

Samo tri minute kasnije Rudar je došao do prednosti. Sudija je svirao penal za domaći tim, a precizan s bijele tačke bio je Vedin Kulović za 1:0,  što je bio i odlučujući trenutak ove utakmice.

Rudar je bolju igru pružio na otvaranju drugog dijela . U 53. minuti je Belmin Čehajić bio je u šansi, ali je oklijevao i ostalo je 1:0. Dvije minute kasnije pokušao je ponovo Vedin Kulović, ali ni ovaj put nije bilo gola.

Sigurnom igrom ekipa Rudara do kraja utakmice uspjela je da zadrži prednost i osvoji nova tri boda i popravi položaj na prvenstvenoj ljestvici.

Rudar – Gradina 1:0

Stadion Rudara. Gledatelja 250. Glavni sudija: Antonio Tomić iz Kreševa. Pomoćnici: Boris Bilješko (Novi Travnik) i Ivo Maglica (Livno). Četvrti sudija: Ermin Hadžović (Sarajevo). Posmatrač suđenja: Gojko Bandić (Grude). Delegat: Mario Ivković (Livno).

Strijelci: 1:0 Vedin Kulović (33.minuta iz penala)

Žuti kartoni: Gačan i Goralija (Rudar), Suljić, A.Hasanbegović i Dedić (Gradina)

RUDAR:  Amir Bekan,  Benaris Duraković, Osman Bulut, Adis Goralija , Omer Musić, Faruk Gačan, Enis Sadiković,   Belmin Kobilica, Vedin Kulović,  Davud Čičak(od 81.Mustafa Mušija), Emir Karalić(od 46.Belmin Čehajić). Trener: Mirnes Buza.

GRADINA: Jasmin Kršić, Eldin Hasanbegović, Husein Musić (od 69. Samir Burić),  Eldin Mehmedović (od 69. Semir Dedić), Enes Brčkalić (od 55.Semir Suljić), Eldin Mustafić, Almir Omerović (od 46. Stefan Vasiljević), Salih Muminović, Milan Nenad (od 46. Ahmed Hasanbegović), Belmin Fazlić, Zvonimir Mikić. Trener: Samir Adanalić.

Izvor: kakanjlive.com