FK Rudar Kakanj slavio sa 2:1 i upisao tri boda

Rudar je u Kaknju dočekao tim Jedinstva iz Bihaća i od samog početka utakmice su krenuli ofanzivno.

Imalo je Rudar nekoliko lijepih akcija, prilika, a kruna svega došla je u 20. minuti. Dosuđen je penal za domaće, a siguran realizator za 1:0 bio je Kobilica.

Rudar je sa minimalnim vodstvom otišao na odmor.

U nastavku utakmice slična igra na terenu, domaći su pofanzivnije otvorili poluvrijeme, redale su se prilike, a novi pogodak u mreži gostiju iz Bihaća vidjeli smo u 57. minuti, strijelac je bio Imamović. Prije toga je Jedinstvo propustilo vleliku šansu nakon kontre.

Jedinstvo se malo poravilo od ofanzive domaćina, a tračak nade vraća Merdović golom za 2:1 u 70. minuti utakmice. Ipak to je bilo sve od gostiju i Rudar je slavio sa 2:1 i upisao tri boda koja su ih još više odvojila od opasne zone.

Rudar Kakanj – Jedinstvo 2:1 (Kobilica 20′ (p), Imamović 57’/Merdović 70′)

FK Rudar: Arnautović, Goralija, Ajanović, Hasanović, Kobilica, Bliznović, Čehajić, Musić, Tukić, Imamović, Kišić.

NK Jedinstvo: Ribić, Jusić, Selman, Pandžić, Božić, Bandić, Merdović, Nuhanović, Kulovac, Hadrović, Asprilia.

Program Radio Kaknja možete slušati UŽIVO na ovom linku. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook | Instagram | Twitter