Amel Tuka donio pobjedu Bosni i Hercegovini na 800 metara u Mariboru

Najbolji bosanskohercegovački atletičar, Amel Tuka, ostvario je pobjedu u trci na 800 metara na Evropskom ekipnom prvenstvu – Divizija 3, koje se održava u Mariboru (Slovenija). Tuka je ovu dionicu istrčao za 1:49.37, čime je donio drugu pojedinačnu pobjedu za bh. tim na ovom takmičenju.

Prvu pobjedu za selekciju BiH ostvario je Marko Šuković u skoku u vis, preskočivši 209 cm, čime je podijelio prvo mjesto s Charelom Gasparom iz Luksemburga.

Tuka je nastupio i prvog dana u trci na 400 metara, gdje je zauzeo peto mjesto, ali i postigao svoje najbolje vrijeme u sezoni – 47.97.

Bh. tim na korak do plasmana u Diviziju 2

Nakon jučerašnjeg četvrtog mjesta s osvojenih 196 bodova, reprezentacija BiH trenutno zauzima treće mjesto sa 286 bodova. Time je vrlo blizu plasmana u Diviziju 2, budući da tri prvoplasirane ekipe ostvaruju promociju. Trenutno vodi Island s 348 bodova, drugi je Luksemburg s 311,5, dok četvrtoplasirana Moldavija ima 284 boda.

Rezultati bh. takmičara drugog dana

U današnjim nastupima:

Ajla Bašić zauzela je četvrto mjesto u bacanju kladiva s najboljim rezultatom sezone – 56.32 metra.

Lamija Tahmaz bila je osma u troskoku (11.59 m).

Dženisa Gusinac završila je osma u bacanju kugle (12.04 m).

Benjamin Bojanić osvojio je drugo mjesto u trci na 110 metara s preponama, uz novi lični rekord – 14.65.

Voislav Grubiša bio je drugi u bacanju diska (56.64 m).

Maša Garić zauzela je treće mjesto na 100 metara s preponama, postigavši novi lični rekord – 13.93.

Glorija Kureš završila je deseta u trci na 1.500 metara s najboljim rezultatom ove sezone – 4:50.70.

Preostale discipline

Do kraja takmičenja ostalo je još devet disciplina:

Skok u vis (Sara Lučić)

Trke na 200 metara (Ajla Reizbegović i Bakir Musić)

Trka na 5.000 metara (Ena Bećirović)

Skok s motkom (Arian Milicija)

Troskok (Stefan Stanković)

Bacanje koplja (Dejan Mileusnić)

Trka na 3.000 metara stipl (Kristijan Roljić)

Mješovita štafeta 4×400 metara

(Kakanj-X)

Program Radio Kaknja možete slušati UŽIVO na ovom linku. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook | Instagram | Twitter

   
Radio Kakanj