Hladna fronta donosi nevrijeme: U nastavku dana mogući pljuskovi, led i jak vjetar širom BiH

Danas pod uticajem hladne fronte nestabilno vrijeme širom zemlje uz lokalno kišu i pljuskove sa grmljavinom.
U dijelovima sjeverne, sjeverozapadne, zapadne, centralne Bosne i u sjevernijim područjima Hercegovine moguće i nevrijeme uz veću količinu padavina u kratko vrijeme, led i prolazno jak vjetar.
“Glavnina nestabilnosti za današnji dan očekuje se između 14:00 i 23:00 , iako već dolazi do porasta naoblake u sklopu ciklone i pripadajuće hladne fronte koja zahvata dobar dio istočne i jugoistočne Evrope”, saopćeno je iz BH Meteo.
U sklopu hladne fronte pristiže i nešto svježija vazdušna masa sa istoka kontinenta koja će i u narednom periodu obezbjediti ugodnije i prijatnije ljetne temperature uz svježije noći.
Četvrtak i petak većinom sunčani uz rijetku pojavu nestabilnosti dok bi za vikend ponovo bilo više nestabilnog vremena uz lokalno kišu, pljuskove sa grmljavinom, ali i nepogode.
“Velike vrućine na čekanju su do daljeg, a prijatnija strana ljeta pratit će nas i u narednom periodu”, poručili su bh. meteorolozi.
Ukoliko smatrate da sadržaj objavljen ovdje krši Vaše autorsko, lično ili drugo pravo ili interes, možete zahtijevati objavu odgovora ili ispravke. Slučaj će biti u najkraćem roku razmotren, a sporni sadržaji biće uklonjeni ili ispravljeni odmah po eventualnom ustanovljavanju istinitosti sadržaja žalbe. Sve pritužbe i prigovore možete slati na e-mail radiokakanj@bih.net.ba. Materijal poslat na ovu e-mail adresu će se smatrati pravovaljanim. Svi drugi oblici prigovora neće se smatrati relevantnim i portal Radio Kaknja nema obavezu postupiti po istim.
Stavovi izraženi u tekstu iznad, ukoliko je naveden izvor, ne predstavljaju stavove portala Radio Kakanj. Komentari na društvenim mrežama ne predstavljaju naše stavove te su odgovornost autora komentara.